Wszystkie kategorie

Automatyczna samoczyszcząca się obudowa filtra

Strona główna > Produkty > Filtracja cieczy > Automatyczna samoczyszcząca się obudowa filtra

4.1 płukanie wsteczne_automatyczny_filtr_obudowa_system_bcmseria-21
4.2
4.3
4.4
Automatyczny system obudowy filtra z płukaniem wstecznym Bcmseries
Automatyczny system obudowy filtra z płukaniem wstecznym Bcmseries
Automatyczny system obudowy filtra z płukaniem wstecznym Bcmseries
Automatyczny system obudowy filtra z płukaniem wstecznym Bcmseries

Automatyczny system obudowy filtra z płukaniem wstecznym Bcmseries


Opis

W pełni automatyczne płukanie obudowy filtra serii BCM”

W pełni automatyczna obudowa filtra do płukania wstecznego BCM nadaje się do filtrowania zanieczyszczeń cząstkami cieczy o dużym przepływie, dużej prędkości i niskiej lepkości.

W pełni automatyczna obudowa filtra do płukania wstecznego BCM jest produktem mechanicznym i elektrycznym o następujących zaletach:

.rozsądny projekt

.wysoka skuteczność filtracji

.niskie koszty eksploatacji

.ciągła filtracja w procesie płukania wstecznego itp

Jest szeroko stosowany w metalurgii, przemyśle chemicznym, energetyce, wodzie do wtryskiwania pól naftowych, wodzie balastowej, przyjaznym dla środowiska uzdatnianiu wody itp.

Zasada działania w pełni automatycznej obudowy filtra płukania wstecznego BCM:

Przefiltrowana ciecz przepływa od wlotu do obudowy filtra, następnie przechodzi przez płytkę mocującą do obudowy filtra, ciecz wypływa z wnętrza elementu filtrującego na zewnątrz. Następnie wypływa z wylotu naczynia filtrującego. Zanieczyszczenia powstałe w wyniku płukania filtra wypływają z odpływu ścieków.

Zalety filtra płukania wstecznego

1. Sprzęt filtrujący wykorzystuje wewnętrzną strukturę mechaniczną opatentowanej technologii, zapewniając rzeczywistą funkcję płukania wstecznego, która może całkowicie usunąć zanieczyszczenia uwięzione na sicie filtra, bez martwych kątów i tłumienia strumienia, zapewniając wyższą wydajność filtra i długą żywotność.

2. Sprzęt filtrujący wykonany jest z sit filtrujących 304, 316L 2205, MONEL i innych w kształcie klina. Które mają wysoką wytrzymałość, wysoką dokładność, odporność na korozję i najwyższą dokładność filtrowania wynoszącą 25 mikronów.

3. Sprzęt filtrujący może zapewnić automatyczne płukanie wsteczne dzięki własnym funkcjom odzyskiwania i reagowania oraz radzi sobie z niestabilnymi wahaniami jakości wody bez ręcznej interwencji.

4. System sterowania sprzętem filtrującym jest czuły i działa dokładnie. Wartości ustawienia różnicy ciśnień i czasu płukania wstecznego można elastycznie regulować w zależności od różnych źródeł wody i dokładności filtrowania.

5. Podczas płukania wstecznego urządzeń filtrujących należy po kolei płukać każdą grupę sit filtracyjnych. Aby mieć pewność, że ekran filtra zostanie oczyszczony bezpiecznie i skutecznie, bez wpływu na inne filtry, i kontynuować filtrowanie.

6. Sprzęt filtrujący wykorzystuje pneumatyczny zawór odmulający, dzięki czemu czas płukania wstecznego jest krótki. Zużycie wody do mycia pleców jest niewielkie, a środowisko jest ekonomiczne.

7. Sprzęt filtrujący ma zwartą i rozsądną konstrukcję, małą powierzchnię podłogi, elastyczną i wygodną instalację i ruch.

8. Sprzęt filtrujący ma kilka wrażliwych części. Nie są one materiałami eksploatacyjnymi i mają niskie koszty eksploatacji i konserwacji. Mają prostą obsługę i zarządzanie.

9. Stan pracy urządzeń filtrujących jest wyświetlany na ekranie dotykowym lub ekranie cyfrowym, a ustawienia różnicy ciśnień i czasu są wygodne i intuicyjne. .

Jak to działa?

Gdy ciecz przepływa przez element filtrujący. Cząsteczki stałe zostaną uwięzione po wewnętrznej stronie elementu filtrującego. Wraz ze wzrostem zanieczyszczeń stopniowo zwiększa się różnica ciśnień pomiędzy stroną zanieczyszczoną i czystą stroną filtra. Gdy różnica ciśnień osiągnie ustawioną wartość, miernik różnicy ciśnień wysyła komunikat i obudowa filtra rozpoczyna automatyczny proces płukania wstecznego.

Proces mycia pleców:

1. Motoreduktor napędza ramię myjące poprzez wał podnośnika, a kąt obrotu ramienia myjącego sterowany jest za pomocą fotoelektrycznego przełącznika pozycjonującego, który ustawia ramię myjące w jednej linii z czyszczonym filtrem.

2. Zawór spustowy zostaje otwarty, tak że pomiędzy elementem filtrującym po stronie zewnętrznej (strona czysta) a drenażem zanieczyszczeń wytworzy się różnica ciśnień.

3. Pod wpływem różnicy ciśnień ciecz czystej strony będzie przepływać z oczyszczonego filtra na zewnątrz do wewnątrz, aby przeprowadzić proces płukania wstecznego. Zanieczyszczenia zgromadzone po wewnętrznej stronie ekranu filtra zostaną wypłukane i wypłyną przez filtr odpływ ścieków.

4. Ustawiono czas płukania wstecznego każdego elementu filtrującego, zatem po osiągnięciu czasu płukania wstecznego zawór odprowadzający zanieczyszczenia zostanie zamknięty, a proces płukania wstecznego elementu filtrującego dobiegnie końca, a następnie motoreduktor przesunie ramię myjące do ponownie zawrócić, przeprowadzając płukanie zwrotne do następnego zestawu filtrów, zawór ściekowy zostanie ponownie otwarty i tak dalej, aby przeprowadzić proces płukania zwrotnego do poszczególnych oczek.

5. Po zakończeniu czyszczenia filtra ramię myjące powraca do pierwotnej pozycji pod kontrolą przełącznika fotoelektrycznego, co oznacza zakończenie cyklu płukania wstecznego.

6. Ponieważ płukanie następuje po kolei w zestawie filtrów, dlatego w trakcie procesu filtr może utrzymać ciągły stan filtracji płynu.

Cofnij proces prania:

1. Ustawienie różnicy ciśnień: filtr posiada manometr różnicy ciśnień, który służy do ustawienia różnicy ciśnień filtra.

2. Ustawianie czasu: skrzynka sterownicza posiada urządzenie do ustawiania czasu, za pomocą którego można cofnąć cykl procesu mycia zgodnie z wymaganiami użytkownika. Ustawienie różnicy ciśnień i ustawienie czasu to proces konfiguracji automatycznego płukania zwrotnego, te dwa ustawienia występują w tym samym czasie, a ustawienie ciśnienia jest wcześniejsze.

3. Uruchomienie ręczne: Oprócz ustawienia różnicy ciśnień i ustawienia czasu, automatyczny proces płukania wstecznego. Dostępny jest również klawisz TEST umożliwiający ręczne uruchomienie procesu, który służy do debugowania i konserwacji.

4. System sterowania urządzeniami filtrującymi jest czuły, dokładny i może elastycznie regulować różnicę ciśnień oraz wartość ustawienia czasu płukania wstecznego w oparciu o różną dokładność wody i filtra.

5. Podczas procesu płukania wstecznego każde naczynie filtracyjne jest po kolei płukane; co zapewnia bezpieczeństwo sita filtra, skuteczne czyszczenie, podczas gdy inne filtry nie ulegają zniszczeniu i nadal są filtrowane.

6. Sprzęt filtrujący składa się z mniej wrażliwych części, nie zawiera materiałów eksploatacyjnych, charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji i konserwacji oraz łatwą obsługą i zarządzaniem.

7. Sprzęt filtrujący jest kompaktowy i rozsądny, ma niewielkie rozmiary, jest elastyczny i wygodny w instalacji i przemieszczaniu.

8. Sprzęt filtrujący wykorzystuje pneumatyczny zawór spustowy, zapewniający krótki czas procesu płukania wstecznego, mniejsze zużycie wody, ochronę środowiska i ekonomiczność.

9. Stan pracy sprzętu filtrującego jest wyświetlany na ekranie dotykowym, a ustawienie różnicy ciśnień i czasu jest wygodne do przeglądania.

Dane Techniczne
Główny model filtra BCM400 BCM500 BCM600 BCM800 BCM1000 BCM1200
Powierzchnia filtrowania (m2) 1.56 2.64 4.05 5.91 10.45 15.72
Liczba elementów filtrujących 10 18 26 33 49 64
Objętość (L) 130 200 296 610 895 1695
Rozmiar wlotu i wylotu DN150 DH200 DH250 DH350 DH400 DH500
Rozmiar odpływu DN40 DN65 DN65 DN80 DN80 DN80
Stosowany płyn Wysoki przepływ, duża prędkość, niska lepkość (100 mPas) masa zanieczyszczeń < 1000 ppm)
Precyzja filtrowania 50-2000μm
Standardowe ciśnienie projektowe 1.0 MPa wyższy można dostosować
Temperatura projektowa 0-200C (w zależności od uszczelnień)
Czyszczenie różnicy ciśnień 50-100KPa (określone przez lepkość cieczy)
Przyrząd do pomiaru różnicy ciśnień Presostat różnicowy/przetwornik ciśnienia/przetwornik różnicy ciśnień
Standardowe podłączenie wlotu i wylotu Kołnierz. HG20592-2009 (wersja standardowa) HG20615-2009 (kompatybilny z ANSI B16.5): ON11851 okrągły gwint
Seria elementów filtrujących MS
Materiał zwilżony skorupą 304/316L/CS
Materiał ramienia obrotowego płukania wstecznego 304 / 316L
Materiał uszczelniający skorupy NBR/EPDM/VITON/kauczuk silikonowy/kauczuk silikonowy powlekany FEP
Brygada materiału uszczelniającego element filtrujący NBR/EPDM/VITON/kauczuk silikonowy/kauczuk silikonowy powlekany FEP
Materiał uszczelniający tłoczyska NBR/PU/VITON
Zawór spustowy i spustowy żużla Pneumatyczny zawór kulowy o pełnym średnicy, jednostronnego lub dwustronnego działania 304/316
Wymagania dotyczące dostaw mediów 220V AC 0.4-0.6MPa czyste suche sprężone powietrze do układu sterowania
wideo LumaTouch

Odsalanie wody morskiej, obiegowa woda chłodząca i woda do ponownego wtrysku z pól naftowych, woda balastowa dla statków, woda do ponownego wykorzystania w kotłach, ultrafiltracja, filtracja metodą odwrotnej osmozy, wstępna obróbka jonowymienna, papierowy filtr dyszowy. 4. System kontroli sprzętu filtrującego jest czuły i dokładny działanie i może elastycznie regulować różnicę ciśnień i wartość ustawienia czasu płukania wstecznego w oparciu o różną dokładność wody i filtra.

ZAPYTANIE

Gorące kategorie